Warning: include(//components/com_weblinks/controllers/option.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /libraries/import.php on line 7

Warning: include(//components/com_weblinks/controllers/option.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /libraries/import.php on line 7

Warning: include() [function.include]: Failed opening '//components/com_weblinks/controllers/option.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php/pear5') in /libraries/import.php on line 7

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /libraries/import.php:7) in /libraries/joomla/session/session.php on line 532

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /libraries/import.php:7) in /libraries/joomla/session/session.php on line 532
Wydawnictwo Publicus - Wydawnictwo Publicus

Wydaj u nas książkę

Jeśli chcielibyście znaleźć się w gronie autorów Wydawnictwa Publicus, zapraszamy do skorzystania z możliwości opublikowania swojego dzieła u nas.

 W związku z tym prosimy o przesyłanie tekstów drogą pocztową lub mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. wraz z informacjami kontaktowymi ( imię i nazwisko, adres pocztowy, adres e-mail i telefon).

Zasady przyjmowania do druku

Choć problematyka zamówieniowa jest szczególnie bliska naszemu Wydawnictwu, to nie ograniczamy tematyki względem nadsyłanych książek. Jesteśmy w stanie wydać zarówno pracę naukową, jak i beletrystykę, czy poezję.  
Nie przyjmiemy natomiast tekstów propagujących treści niezgodne z polskim prawem, np. nazistowskie czy naruszające dobra osobiste osób trzecich.

Wymagamy dostarczenia całości tekstu w jednym pliku jako dokument Word lub PDF.
Najpóźniej w terminie 7 dni prześlemy e-mail potwierdzający otrzymanie tekstu.

Czas oczekiwania na weryfikację zależy od liczby tekstów aktualnie nadesłanych przez autorów i ich objętości, prosimy zatem o wyrozumiałość. Zawsze udzielamy odpowiedzi w kwestii nadesłanych materiałów, najpóźniej do 4 tygodni. O podjętej decyzji poinformujemy Państwa e-mailowo.

Honorarium autorskie

Każdemu Autorowi, którego dzieło publikujemy,  proponujemy honorarium w wysokości do 70% od każdego sprzedanego egzemplarza książki.

Umowa

Publikacja książki odbywa się na podstawie zawartej pisemnej umowy. Proponujemy licencję niewyłączną, to znaczy gwarantującą możliwość równoległego wydania książki w innym wydawnictwie i powodującą, że prawa autorskie pozostają przy Autorze.

Koszt wydania książki

Z uwagi na to, że każdy tekst poddany jest indywidualnej ocenie, koszt wydania książki jest zawsze inny.
Na koszt wydania książki składają się takie elementy procesu wydawniczego jak: korekta, redakcja merytoryczna i techniczna, skład i łamanie, projekt okładki, druk oraz parametry techniczne publikacji (objętość, format, rodzaj papieru itp.)

Korekta i redakcja

Tekst po opracowaniu redakcyjnym dostarczamy Autorowi jako plik pdf. Korekta autorska pozwala na zapoznanie się z ostatecznym kształtem tekstu oraz wprowadzonymi przez redakcję zmianami. Jest to jednocześnie zatwierdzenie przez Autora ostatecznej wersji książki.

Druk i oprawa

Gwarantujemy wysoką jakość druku i oprawy. Książki drukujemy w wybranych drukarniach offsetowych i cyfrowych, we wszelkich dostępnych formatach i rodzajach papieru.

Każdej publikacji będzie nadany numer ISBN, a egzemplarze obowiązkowe są rozsyłane do uprawnionych bibliotek, między innymi do Biblioteki Narodowej (zgodnie z Ustawą z dnia 7 listopada 1996 roku o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych).

Promocja

Gwarantujemy promocję publikacji na łamach naszych miesięczników i na stronach internetowych: www.publicus.pl, www.zamowieniapublicznedoradca.pl, www.magazyngmina.pl.

Dystrybucja

Wydane przez nas tytuły będą dostępne w ciągłej sprzedaży w Wydawnictwie Publicus.